افتخارات باشگاه رئال مادرید در طول تاریخ!!

باشگاه رئال مادرید

افتخارات باشگاه رئال مادرید در طول تاریخ!!

اگر بخواهیم بهترین باشگاه اسپانیا را از نظر تعداد هواداران بررسی کنیم، بنظر من باشگاه رئال مادرید یکی از پر افتخار ترین تیم های باشگاهی این کشور است. سفید ها، خامه ای ها، قو های سفید، کهکشانی ها، کرکس ها، وایکینگ ها و اشباح، لقب هایی هستند که در طول تاریخ به این تیم داده اند. اما عاملی که باعث شده تا رئال مادرید محبوبیت زیادی کسب کند، موفقیت هایی است که در طول تاریخ کسب کرده است. اگر جزو طرفدران این تیم هستید پس باید بدانید که افتخارات باشگاه رئال مادرید چیست. اگر اطلاع چندنی ندارید، من برایتان تمامی موفقیت های این تیم را به صورت خلاصه شرح داده ام.

معنی کلمه رئال مادرید چیست؟

قبل از آنکه بخواهم همه افتخارات باشگاه رئال مادرید را به شما طرفداران عزیز بیان کنم بهتر است بدانید که معنی اسم این باشگاه چیست. در زبان اسپانیایی کلمه رئال به معنی سلطنتی است. این تیم در سال ۱۹۰۲ تاسیس شد اما این لقب در سال ۱۹۲۰ توسط شاه آلفونسو سیزدهم به این تیم داده شد. که پس از آن یک تاج سلطنتی بر روی لوگوی تیم رئال نقش بست.

بعد از دهه ۵۰ بود که این تیم خود را به عنوان یکی از قدرت های برتر فوتبال اسپانیا و اروپا به دنیا معرفی کرد. اما در بین تمامی تیم های موجود رقیب اصلی آن ها تیم بارسلونا است که از دهه ۸۰ در حال رقابت باهم هستند. البته فراموش نکنید که لقب سلطنتی اولین لقبی بود که به این تیم داده شد و بعد از آن در سال های مختلف با توجه به حواشی و افتخارات تیم لقب های دیگری مثل کرکس ها و وایکینگ به این تیم دادند.

تمامی افتخارات باشگاه رئال مادرید در طول تاریخ

باشگاه رئال مادرید با بیشترین موفقیت در صدر برترین های های دنیا قرار گرفته است به طوریکه تا کنون حتی یک بار هم از لیگ لالیگا به دسته پایین سقوط نکرده و به عنوان یک تیم ثابت و قدرتمند لیگ شناخته شده است. به طور خلاصه در زیر به بررسی تمامی افتخارات این تیم می پردازیم.

افتخارات رقابت های باشگاه یوفا
  • سیزده دوره قهرمان جام اروپا: ۱۹۵۶ ، ۱۹۵۷ ، ۱۹۵۸ ، ۱۹۵۹ ، ۱۹۶۰ ، (نایب قهرمان سال ۱۹۶۲(، )نایب قهرمان سال ۱۹۶۴(، ۱۹۶۶ ، )نایب قهرمان  سال ۱۹۸۱ (، ۱۹۹۸ ، ۲۰۰۰ ، ۲۰۰۲ ، ۲۰۱۴ ، ۲۰۱۶ ، ۲۰۱۷
  • دو دوره قهرمان جام یوفا: ۱۹۸۵ ، ۱۹۸۶
  • دو دوره نایب قهرمانی جام برندگان جام یوفا: (۱۹۷۱) ، (۱۹۸۳)
  • چهار دوره قهرمانی سوپر جام یوفا: (نایب قهرمان سال ۱۹۹۸) ، (نایب قهرمان سال ۲۰۰۰) ، ۲۰۰۲ ، ۲۰۱۴ ، ۲۰۱۶ ، ۲۰۱۷
  • سه دوره قهرمانی جام اروپا / آمریکای جنوبی: ۱۹۶۰ ، (نایب قهرمان سال ۱۹۶۶) ، ۱۹۹۸ ، (نایب قهرمان سال ۲۰۰۰) ، ۲۰۰۲
افتخارات داخلی
  • عنوان لیگ: ۳۳ بار قهرمان لیگ لا لیگا که آخرین قهرمانی در سال ۲۰۱۷ بود.
  • جام اسپانیا: ۱۹ بار قهرمان جام اسپانیا که آخرین قهرمانی در سال ۲۰۱۴ بود.
باشگاه رئال مادرید
تمامی افتخارات باشگاه رئال مادرید

اگر افتخارات این تیم را در جام باشگاه های جهان بررسی کنیم به به چهار بار قهرمانی در سال های ۲۰۱۴، ۲۰۱۶، ۲۰۱۷، ۲۰۱۸ می رسیم. اما در رقابت های بین المللی که مسابقات جام قاره ای برگزار می شود این تیم توانسته در سال های ۱۹۶۰، ۱۹۹۸، ۲۰۰۲ به سه بار قهرمانی و دو بار نایب قهرمانی در سال های ۱۹۶۶ و ۲۰۰۰ دست پیدا کند.

با نگاه کلی به افتخارات باشگاه رئال مادرید متوجه می شوید که این تیم در طول تاریخ بازی های خود به ۵۸ جام در بازی های اروپا و اسپانیا، ۱۶ جام بین المللی، ۱۳ قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا در رده تیم های اول پر افتخار اروپا قرار دارد. با وجود این همه قهرمانی که در تاریخ این تیم ثبت شده است، قطعا داشتن این همه هوادار منطقی به نظر می رسد.

2 دیدگاه در “افتخارات باشگاه رئال مادرید در طول تاریخ!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *