طراحان برند های مختلف چگونه رنگ لباس ورزشی را انتخاب می کنند؟

رنگ لباس ورزشی

طراحان برند های مختلف چگونه رنگ لباس ورزشی را انتخاب می کنند؟

وقتی میرین لباس ورزشی بخرید به قدری تنوع رنگ میبینین که نمی دونین کدوم رو انتخاب کنید. من خودم جزو اون دسته از افرادیم که رنگ لباس اولین فاکتوری که به چشمم میاد. واقعا خیلی برام مهمه که رنگ لباس ورزشیم چه رنگی باشه، حتی اگه از برند معروفی هم نباشه ولی سعی می کنم بهترین رنگ رو انتخاب کنم. چون فک می کنم پوشیدن لباس ورزشی با رنگ های شاد و تو چشم باعث میشه خیلی جذاب تر بنظر برسم و حس مثبت خیلی خوبی بهم میده. ولی واقعا می دونستید که رنگ لباس ورزشی میتونه روی عملکرد شما توی باشگاه تاثیر بزاره؟ اصلا به این فکر افتادین که چرا توی مسابقات ورزشی از رنگ های خاصی استفاده می کنند؟

وقتی داشتم راجبش تحقیق میکردم به نکته های خیلی جالبی رسیدم که دلم نیومد براتون نگم. پس اگه می خواین بدونین که چجوری رنگ لباس های تیم های باشگاهی رو انتخاب می کنن، بهتره با من همراه باشید تا نکات خیلی جامعی براتون بگم.

مفهوم رنگ لباس ورزشی چیست؟

یکی از عجیب ترین مواردی که تا الان به آن برخوردم دنیای رنگ هاست. هر یک از رنگ هایی که در اطرافمون می بینیم علاوه بر اینکه زیبایی چشم گیری دارن القا کننده مفهوم و انرژی خاصی در ما هستن. شاید خیلی آگاهانه با این موضوع برخورد نکنیم ولی واقعا هر نوع انرژی که از دیدن رنگ ها به ما منتقل میشه به صورت غیر مستقیم در ضمیر ناخوآگاهمون تاثیر میزاره.

مفهوم رنگ ها یکی از پایه های اساسی در هنر و طراحی لباس هاست. حالا مهم نیست لباسی که طراحی میشه ورزشی باشه یا مجلسی، مهم اینه که نوع رنگ بکار رفته توی لباس مناسب باشه. در زیر مفهوم رنگ های پر طرفدار و اصلی که بیشترین استفاده را در لباس ها میشه رو براتون آوردم.

مفهوم رنگ قرمز

رنگ قرمز جزو رنگ های گرم و اصلی است که به دلیل درخشندگی و داشتن طیف نور پایین راحتی قابل دیدن است. از مفاهیم رنگ قرمز می توان به هیجان، اشتیاق، عشق، فداکاری و شجاعت اشاره کرد. رنگ قرمز در لباس های ورزشی در واقع باعث افزایش هیجانات و انگیزه در بازیکنان می شود علاوه بر این زمانی که شما با لباس ورزشی قرمز وارد زمین مسابقه یا باشگاه می شین آنگاه شما را یک ورزشکار شجاع و جذاب نشان می دهد همچنین این رنگ به دلیل اینکه به تمامی رنگ پوست ها می آید معمولا در تمامی لباس های ورزشی مثل منچستر یونایتد و لیورپول از آن استفاده می کنن.

مفهوم رنگ آبی

از رنگ های سرد و اصلی و جزء طیف رنگ های نامرئی،  آبی است که اگه دقت کنید متوجه می شین که یکی از رنگ های پرطرفدار برای همه افراد است. رنگ لباس ورزشی آبی حس آرامش را به ورزشکار القا می کند که سبب افزایش فعالیت بدنی و تولید هورمون ملاتونین شده. به همین خاطر طراحان برند های تولید کننده لباس سعی می کنند از طیف رنگ آبی که شامل آبی روشن تا تیره می شود را در اکثر کار های خود استفاده کنند. برای مثال لباس دوم اینتر یکی از زیبا ترین لباس هایی است که از ترکیب رنگ آبی و طلایی استفاده شده و به عنوان قشنگ ترین لباس تیم اینتر یاد می کنن.

رنگ لباس ورزشی

مفهوم رنگ سبز

درسته که رنگ سبز جزو طیف های رنگی اصلی نیست ولی طیف های رنگی متنوعی داره. ولی تنها بدی که این رنگ داره اینه که افرادی که کوررنگی دارن خیلی سخت می توانند این رنگ رو تشخیص بدن. مفهوم رنگ سبز در لباس  ورزشی نشان از سرزندگی، شادابی و تجدید حیات است. اگه وارد محیطی که دارای دکوراسیون سبز شوید یا اصلا افرادی که رنگ سبز پوشیدن رو ببینید اونوقت یک انرژی مثبت و حس خوب به شما القا میشه، بدون اینکه حتی متوجه بشید رنگ سبز حس آرامشی در شما ایجاد میکنه.

مفهوم رنگ مشکی

خب بریم به سراغ یکی از جذاب ترین رنگ های که هیچ وقت تکراری نمیشه. همه ورزشکارا علاقه زیادی به استفاده از رنگ مشکی دارن، چرا که به دلیل خطای دیدی که در چشم به وجود می آورد باعث میشه فرد لاغر تر دیده بشه. رنگ مشکی نشان از قدرت و قوی تر بودن فرد است. معمولا در باشگاه ها افرادی که لباس رنگ مشکی می پوشند، در نگاه دیگر افراد حس قدرت و توانایی بالایی القا می شود. اگر دقت کرده باشید برخی از باشگاه های برتر دنیا سعی میکنن حداقل یکی از کیت های خود را به رنگ مشکی طراحی کنند. اگر می خواهین در باشگاه و زمین مسابقه بدرخشید و حس قدرت را در اطرافیان تون القا کنید بهتره از رنگ مشکی استفاده کنید.

مفهوم رنگ سفید

رنگ سفید نیز یکی از رنگ هایی است که معمولا در اکثر تیم های باشگاهی از آن استفاده می کنند. وقتی داشتم بررسی می کردم متوجه شدم که برای طراحی لباس تیم های باشگاهی معمولا از رنگ سفید به عنوان رنگ مکمل و برای جذاب تر شدن لباس ها از آن استفاده می کنند. چون این رنگ در بنیه تمامی طیف های رنگی نهفته و در واقع نشان دهنده استعداد و نبوغ فرد است.

خیلی دوست داشتم راجب تمامی رنگ لباس ورزشی با شما صحبت کنم ولی متاسفانه صحبت کردن راجب تمام رنگ ها خارج از حوصله این مقاله است. اما رنگ های پر کاربرد و اصلی که بیشترین طراحی را با آن انجام می دهند را برایتان ذکر کردم و با توجه به مفاهیم ذکر شده امیدوارم مناسب ترین رنگ لباس ورزشی را انتخاب کنید.

1 دیدگاه برای “طراحان برند های مختلف چگونه رنگ لباس ورزشی را انتخاب می کنند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 4 =