تا حالا چیزی درباره فناوری کلیما کول Climacool Technology شنیدید؟

فناوری کلیماکول

تا حالا چیزی درباره فناوری کلیما کول Climacool Technology شنیدید؟

می خواستم برم لباس ورزشی خوب بخرم اما انقدر برند های مختلفی توی بازار دیدم که پشیمون شدم و چیزی نخریدم، چون واقعا نمی دونستم کدوم برند کیفیت بهتری داره، همین دلیل باعث شد تا برم دنبال اینکه برند های مختلف ورزشی مثل آدیداس، نایک و پوما چه نوع لباس هایی می زنند و کیفیت کار اونا چجوریه؛ اما به جالب ترین نکته ای که رسیدم این بود که برند آدیداس دست به استفاده از فناوری کلیماکول زده که بنظر یه تحول بزرگی در صنعت لباس ورزشی بود.

طبق تحقیقاتی که کردم به ویژگی هایی بسیار جالبی از این فناوری رسیدم که می خوام امروز باهاتون به اشتراک بذارم. اگه بیشتر راجب این فناوری بخونید راحت تر می تونید لباس ورزشی مناسب خودتون رو انتخاب کنید.

کلیماکول Climacool چه جوری وارد صنعت لباس ورزشی شد؟

وقتی داشتن بر روی میزان فعالیت بازیکنان تنیس تحقیق می کردن، شروع کردن به عکس برداری حرارتی، در واقع می خواستن بررسی کنند که کدام یک از قسمت های بدن ورزشکاران بیشترین میزان تعریق را انجام می دهد، در همین پروژه بودند که برند آدیداس به فکر تولید لباس هایی با فناوری جدید کرد تا بتواند عرق بدن را در کیسه های نانو جمع کند و از آنجا به لباس منتقل کرده و سپس با قرار گرفتن در معرض هوا سریعا خشک شود، به این روند می گویند تهویه نانو. در حقیقت این روند در قسمت های مختلف بدن که زیاد عرق می کند درگیر است.

روند تهویه نانو که در حال حاضر به فناوری کلیماکول معروف شده است کاملا در اختیار برند آدیداس قرار گرفته، این برند بعد از بررسی های لازم و تولید الیاف و مواد مناسب برای این فناوری توانست در تمامی کفش ها و لباس های ورزشی که تولید می کند استفاده کند. جلوگیری از بوی بد عرق، جلوگیری از بوی بد پا، افزایش گردش هوا در لباس و کفش، تعریق کمتر، احساس راحتی ورزشکار همه و همه از ویژگی های بارز این فناوری است.

فناوری کلیماکول

وقتی فهمیدم برند آدیداس همچین ابتکار خلاقانه ای رو انجام داده خیلی خوشحال شدم ترجیح دادم برم سراغ لباس هایی که آدیداس تولید کرده چون هم توش احساس راحتی می کنم هم هیچ بوی بدی نمی گیرم. البته اینم بگم که لباس تیم های باشگاهی که آدیداس تولید کرده طراحی های خیلی خاصی هم  داره.

چرا باید لباس های ورزشی مجهز به فناوری کلیماکول مجهز باشن؟

اگه ورزشکار هستید قطعا می دونید که عرق کردن در حین ورزش چه قدر باعث تحلیل انرژی میشه، حالا از عرق کردن زیاد که بگذریم بحث بوی بد عرق توی باشگاه واقعا غیر قابل تحمله، من نمی دونم چرا بعضی ها هیچ توجهی به این مسئله ندارن، البته اینم درنظر داشته باشید که جنس لباس افراد تاثیر بسیار بزرگی بر روی بوی بد عرق داره. اما همانطور که گفتم یکی از ویژگی های فناوری کلیماکول از بین بردن بوی بد غرق است. پس اگه می خوایی در حین ورزش نه خودت اذیت بشی نه اطرافیانت رو اذیت کنی بهتره لباس ورزشی انتخاب کنی که به فناوری کلیما کول مجهز شده باشه.

اگه می خوایی لباس فوتبال تیم محبوبت رو بخری اینو یادآوری کنم که تمامی لباس های باشگاهی که برند آدیداس تولید می کنه از فناروی کلیماکول بهره گرفته.

One thought on “تا حالا چیزی درباره فناوری کلیما کول Climacool Technology شنیدید؟

  1. حامد میگوید:

    Climacool بعيد ميدونم تكنولوژي جديد حساب بشه. من حداقل از ٢٠٠٦ يادمه كه لوگوش پايين لباس تيماي جام جهاني خورده بود

    • زینب امینی میگوید:

      بله درسته ولی برای اون دسته از افرادی که هیچ اطلاعی درباره نوع و ساختار لباس ورزشی ندارن، جدید محسوب میشه. ممنونم که وقت گذاشتید و مطالعه کردید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + ده =