نحوه شستشوی لباس های ورزشی

عکس نحوه شستشوی لباس های ورزشی

در این مقاله قصد بررسی نحوه شستشوی لباس های ورزشی را داریم

لباس های ورزشی به طور معمول برای ورزش در محیط های بسته و باز خریداری میشوند همچنین عده ای از طرفداران تیم های مختلف ورزشی لباس تیم و یا بازیکن تیم محبوب خود را خریداری میکنند تا چند قدم به باشگاه و یا ورزشکار مورد علاقه خود نزدیک تر شوند.بنابراین در محیط های ورزشی مختلف از آن استفاده میکنند.

با توجه به این که لباس‌های ورزشی جدید از بافت‌ها و الیاف خاصی تولید می‌شوند که عرق را به بیرون از بدن هدایت می‌کنند و دمای بدن را کنترل می‌کنند. با این حال این مساله به این معنا نیست که این لباس‌ها کثیف نمی‌شوند و نیازی به شستن ندارند.و نحوه شستشوی لباس های ورزشی بسیار حائز اهمیت است.

از آن جایی که لباس های ورزشی به طور معمول دارای بافت های حساسی هستند،برای این که لباس‌ها واقعا تمیز شوند و بافت‌های آنها تحلیل نرود باید نکاتی را در نحوه شستشوی لباس های ورزشی رعایت کرد.ما در این مقاله سعی میکنیم چند راهکار کاربردی رو برای نحوه شستشوی لباس های ورزشی به شما ارئه کنیم

عکس ماشین لباس شویی

این نکات را در نحوه شستشوی لباس های ورزشی رعایت کنید:

۱– لباس سفید را حتما جداگانه بشویید

۲-لباس های رنگی را میتونین با هم بشورین ولباس های مشکی روهم باهم

۳-لباس های خاکستری و آبی را میتونین با هم بشورین

۴-لباس را با آب سرد بشویید و از آب گرم استفاده نکنید چرا که ممکنه به اسپانسر ، شماره و سایر علائم روی لباس که بصورت پرس گرم حک شده اند آسیب بزند.

۵- از پودر یا مایع لباسشویی مخصوص لباسشویی استفاده کنید که مانع از زبر شدن پارچه لباس می شوند

۶. از نرم کننده استفاده نکنید. نرم کننده باعث می‌شود که لباس های ورزشی کاملا تمیز نشوند. اگر هم می‌خواهید از نرم کننده استفاده کنید باید توجه کنید که میزان استفاده از آن بسیار کمتر از حالت عادی برای لباس‌های عادی باشد.

۷-لباس های ورزشی درجه یک عمدتا دارای فناوری خشک و خنک نگه داشتن لباس هستند ، یعنی بسرعت رطوبت را از خود دفع میکنند ، منظورما اینه که پس از اتمام خشک شدن خودکار لباس ورزشی در ماشین لباسشویی جدا از چلاندن لباس خودداری کنید و برای خشک شدنش از نور مستقیم آفتاب اصلا استفاده نکنید و لباس را روی جا رختی در جایی که باد پنکه یا هوای بیرون بدور از نور به آن میخورد بگذارید و مشاهده می کنید که بسرعت لباس خشک میشود.

picture of wash guide

نکات کاربردی در نحوه شستشوی لباس های ورزشی:

۱–لباس های ورزشی را سریعا بشویید. نگذارید که لباس‌های ورزشی در ساک ورزشی بمانند.

۲-در صورتی که لباس ورزشی بوی بدی می‌دهد، آن را نیم ساعت در محلول آب و سرکه قرار دهید. نسبت سرکه به آب باید یک به چهار باشد. بعد از این کار لباس را بشویید.

۳-اگر لباس ورزشی شما دکمه دار هست حتما انو باز نگه دارید تا مانع از شکستن اون در هنگام دور سریع ماشین شوید

۴- لباس ورزشی رو جای خیلی گرم یا خیلی سرد نگهداری نکنید چون هر دو محیط باعث صدمه زدن به شماره و تگ های پرسی لباس میشوند.

۵-کفش‌های ورزشی را در ماشین لباس‌شویی نشویید. این کار باعث از بین رفتن لژ کفش می‌شود و قدرت حفاظت کفش را کاهش می‌دهد.

و نکته آخر در مورد  نحوه شستشوی لباس های ورزشی اینکه

تا جایی که ممکنه از اتو کردن لباس خودداری کنید و سعی کنید با گذاشتن لباس ورزشی دربین یک شی صاف چروکی لباس ورزشی را از بین ببرید و اگر مجبور شدید لباس خود را اتو کنید حتما یک پارچه نخی نسبتا ضخیم مانند شال یا روسری بانوان روی لباس پهن کنید تا از تماس مستقیم حرارت سطح اتو به لباس جلوگیری شود ، چرا که حرارت مستقیم باعث آسیب زدن به شماره و تگ لباس میشود.  لباس ورزشی را در آهسته ترین و نرمال ترین حالت ممکن قرار دهید.همچنین میتوانید از اتو بخار برای اتو کردن این لباس ها استفاده کنید که البته توصیه میشود این روش روش آخره شما برای اتوی لباس های ورزشی خودتون باشه.

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشین.

4 دیدگاه در “نحوه شستشوی لباس های ورزشی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *