توپ پرواز نایک برای بازی‌های آینده لیگ برتر و سری آ رونمایی شد.

توپ پرواز نایک

توپ پرواز نایک برای بازی‌های آینده لیگ برتر و سری آ رونمایی شد.

همانطور که به پایان فصل 2020/2019 نزدیک می‌شویم. باشگاه‌ها شروع به نقل و انتقالات بازیکنان کردند و در این میان برندهای بزرگ دنیا نیز سعی بر طراحی متنوعی لباس های فوتبالی دارند؛ گذشته از این، نایک برای بازی‌های آینده لیگ برتر و سری آ توپ جدید با فناوری منحصربه فردی طراحی کرده است که هنوز وارد بازار ایران نشده ولی در تمامی نمایندگی‌های نایک با قیمت 120 پوند میتوانید خریداری کنید.

توپ “پرواز” نایک (Nike Flight Football)

توپ جدید نایک تحت عنوان “پرواز” یا Flight مجهز به فناوری Aerowsculpt بوده که بر روی آن نیز حک شده است. توپ پرواز نایک با بیش از 8 سال و 1700 ساعت تست، میتواند یک پرواز بی نقض داشته باشد. قالب‌های شیاردار روی توپ  و جوهر چاپی سه بعدی روی آن به بازیکن کمک می‌کند تا توپ را به دقت پرتاب کند و در آن نقطه‌ای که مد نظر دارد، فرود بیاید.

توپ پرواز نایک

دارای سه رنگ بندی مختلف

نسخه پیش فرض این توپ سفید رنگه ولی به طور کلی این توپ در سه رنگ سفید، طلایی متالیک و مشکی است.

مقایسه با توپ مرلین

از نظر فناوری، جدیدترین توپ نایک دارای فناوری جدیدی با نام تجاری Aerowsculpt است. این فناوری در قالب شیار‌های ریزی تعبیه شده تا جریان هوا در طول پرواز توپ مختل شود. در این حالت کشیدگی توپ به طرفین کمتر شده و پرواز با ثباتی دارد. به گفته برند نایک این نتیجه 30 درصد پرواز درست تری نسبت به توپ های مرلین Merlin  دارد. که حداقل طرح آن 68 بار عوض شده است.

توپ پرواز نایک

ویژگی های کلی

Kieran Ronan، مدیر ارشد نایک در قسمت تجهیزات جهانی می گوید: “همه چیز در آزمایشگاه ریشه در علم دارد.” “در اینجا، ما می توانیم تفاوت‌های ناچیزی را در نحوه عملکرد تشخیص دهیم که ممکن است برای بیشتر ورزشکاران قابل درک نباشد، اما وقتی این اختلافات کوچک با 68 بار تکرار شود، نتیجه آن یک جهش قابل توجه در نحوه عملکرد است.”

از ویژگی های بارز این توپ میتوان به جوهر چاپی سه بعدی در جهت پرواز دقیق توپ، ضربه زدن و پاس دادن توپ، قابل استفاده در زمین های خشک و مرطوب و چهار پنل برای ایجاد ضربات قدرتمند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − ده =