چرا باید طرفداری رئال مادرید رو کرد؟

چرا باید طرفداری رئال مادرید رو کرد؟

اگه وارد یه جمع فوتبالی بشی اولین سوالی که ازت می پرسن میگن، طرفدارکدوم تیمی؟ رئالی یا بارسا؟ اما خانوم و آقایی که سینه سپر می کنی و میگی طرفداری رئال مادرید رو با دنیا عوض نمی کنی، آیا اطلاعاتی درباره لباس و لوگوی تیم محبوبت داری؟ اصلا می دونی چرا داری طرفدرای این تیم رو می کنی؟ امروز می خوام درباره طرح لباس رئال مادرید و لوگوی این تیم اطلاعات مفیدی بهتون بدم که ممکن توی هیچ سایتی پیدا نکنی.

طرح اولیه لوگوی رئال مادرید چگونه به وجود آمد؟

در زمان 1897 جمعی از دانشجویان کمبریج و آکسفورد دست به تاسیس باشگاه فوتبال به نام آسمان زدند. اما بعد از آن در سال 1902 نام این باشگاه به رئال مادرید تغییر یافت و همزمان با این تغییر، لوگوی باشگاه که بنظرم یک ترکیب خلاقانه ای از  حروف آبی M ، C و F با پس زمینه سفید بود، رونمایی شد. اما در سال 1908 برای زیباتر شدن این کار تصمیم گرفتند تا این حروف را درون یک دایره آبی رنگ قرار دهند. بهتر بدونید که این لوگو تا سال 1941 از ترکیب رنگ آبی با کمی تغییرات همراه بود.

یکی از افتخارات طرفداری رئال مادرید این است که شاه آلفونسو در سال 1921 لقب سلطنتی را به این تیم داد و به همین دلیل یک تاج سلطنتی بر روی لوگو قرار گرفت. ولی متاسفانه ده سال بعد با برکنار شدن شاه آلفونسو نشان تاج رو از روی لوگو برداشتن و یک خط تیره بجای آن قرار دادند. ولی خوشبختانه بعد از جنگ های داخلی نماد تاج دوباره به لوگوی این تیم بازگشت.

نکته ای که نظرمو به خودش جلب کرده اینه که لوگوی این باشگاه تغییرات زیادی نداشته و از سال 2001 تا امروز ثابت مانده است. اما یک نوار آبی بر روی لوگو میبینید که نشان دهنده منطقه کاستیل است که در آنجا مادرید مدرن قرار دارد. هر اطلاعاتی که درباره لوگو باشگاه رئال مادرید بود رو خیلی مفید و مختصر در اختیارتون گذاشتم و حالا به عنوان یک هوادار رئال مادرید به خوبی می دونید که چه نکته هایی در طراحی لوگو رئال مادرید وجود داره.

لوگوی باشگاه رئال مادرید

لباس هواداری رئال مادرید چه شکلیه؟

در بین همه تیم هایی که دیدم لباس رئال مادرید تغییرات خیلی کمی داشته چرا که از زمان تاسیس این باشگاه بازیکنان تیم با لباس های یکدست سفید که یک خط مشکی در وسط آن کشیده میشد، وارد زمین می شدند. اما با تغییر لوگوی باشگاه خط مشکی آن نیز برداشته شد. تنها فرقی که توی لباس تیم میبینم جوراب بازیکنان است، چرا که در آن زمان به رنگ آبی بوده ولی در حال حاضر از جوراب های سفید استفاده می کنند.

هر چقدر بیشتر دقیق شدم فهمیدم که لوگوی رئال مادرید با تغییر مدیریت باشگاه در سال 1947 بر روی پیراهن بازیکنان همراه با دکمه های نمادی قرار گرفت. اتفاق جالبی که در این سال افتاد این بود که رئال مادرید اولین تیم اسپانیایی بود که لباسشان دارای شماره شد.

لباس خارج از خانه رئال مادرید در طول تمامی این سال ها هیچ تغییری نکرده یا کاملا مشکی بوده یا کاملا به رنگ ارغوانی.

گذشته از تمامی افتخاراتی که تیم رئال مادرید در طی این سال ها به دست آورده و تغییرات کمی که در طراحی لوگو و لباس باشگاه وجود داشته بدون شک هواداری رئال مادرید کاملا منطقی بنظر می رسه.

1 دیدگاه برای “چرا باید طرفداری رئال مادرید رو کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + پانزده =