چگونه کفش ورزشی خوب انتخاب کنیم؟

کفش ورزشی

چگونه کفش ورزشی خوب انتخاب کنیم؟

انتخاب کفش ورزشی خوب با توجه به تنوع طرح و رنگی که در بازار لباس ورزشی وجود دارد، کاری بس دشوار است. همانطور که در انتخاب نوع ورزش و مربی خود حساسیت‌های لازم را به خرج میدهید، در تهیه کتونی ورزشی نیز باید حساسیت و دقت لازم را به کار ببرید. اگر به سلامت خود اهمیت می‌دهید، چند دقیقه وقت‌تان را در اختیار ما بگذارید تا اطلاعات لازم درباره چگونگی انتخاب کفش ورزشی خوب را برایتان توضیح دهیم.

کفش ورزشی با کفش معمولی فرق دارد.

با هر کفش یا کتونی نباید ورزش کرد. هنوز هستند آدم‌هایی که برای پیاده روی یا هر نوع ورزشی از کتونی یا کفش‌های استفاده می‌کنند که از قدیم خریداری کردند و هیچ توجهی نمی‌کنند که ممکن است نامناسب‌ترین کفش را انتخاب کرده باشند. شما باید متناسب با رشته ورزشی‌تان، کتونی مناسبی انتخاب کنید. قطعا با کتونی که برای کشتی طراحی شده است، نمیتوانید دوی سرعت یا فوتبال بازی کنید. قبل از ثبت نام در هر رشته ورزشی، باید در رابطه با نوع و لوازم ورزشی مورد نیاز آن تحقیقات لازم را انجام دهید.

کفش ورزشی

هر جایی کتونی ورزشی نپوشید!

به سلامت پای خود اهمیت بدهید و برای هر فعالیتی کفش مناسب آن را بپوشید. در واقع میتوان گفت: “هر کفشی رو نباید همه جا پوشید.” اگه از طرح و رنگ کفش یا کتونی ورزشی خوشتان آمده اما با پوشیدن آن احساس راحتی نمی‌کنید، پس از خرید آن منصرف شوید. چرا که سلامت پای شما در گرو انتخاب کفش مناسب است. قطعا با کفشی که به مهمانی یا خرید می‌روید نباید ورزش کنید.

تعویض به موقع کفش‌های ورزشی یکی از اصول مهمی است که همه ورزشکاران باید آن را رعایت کنند. دوندگان باید بعد از 480 تا 800 کیلومتر دویدن کفش خود را عوض کنند. به طور کلی اگر هر روز ورزش میکنید، هر شیش ماه یکبار باید کتونی جدید تهیه کنید.

راهنمای انتخاب یک کتونی ورزشی خوب:

  1. حتما باید سایز مناسب پای‌تان را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که فقط طول پا مهم نیست بلکه عرض پا هم در انتخاب سایز کفش دخیل است.
  2. اگر میخواهید کفش بخرید، سعی کنید بعد از ظهر بروید. چون پای انسان به هنگام فعالیت ورم می‌کند و بهترین زمان برای تهیه کفش، عصرهاست.
  3. با همان جورابی که موقع ورزش کردن می‌پوشید باید کتونی ورزشی خود را تست کنید.
  4. زمانی کفش اندازه پای‌تان است که به هنگام بستن بند آن، پنجه‌های پایتان به راحتی حرکت نکند و پاشنه پایتان به هنگام حرکت نلغزد. البته چند قدمی با آن راه بروید تا مطمئن شوید در آن راحت هستید. اگر کفش را به زور پایتان کردید از خریدن آن صرف نظر کنید.
  5. انعطاف پذیری بالا، عدم نفوذ آب و رطوبت در کفش، قابلیت تبادل هوا، کاهش فشار بر روی پا و وزن مناسب از فاکتورهای اساسی یک کفش ورزشی خوب است.

کفش ورزشی

کفش ورزشی فوتبال

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، هر ورزشی، کفش مخصوص به خود را دارد. کفش فوتبال در دو نوع سالنی و چمنی طراحی می‌شود. فراموش نکنید که کفش‌های چمنی هم دارای دو مدل هستند: کفش چمن مصنوعی و کفش چمن طبیعی. هیچ گاه نباید کفش چمن مصنوعی را بر روی چمن طبیعی استفاده کنید، چون باعث از بین رفتن میخ‌های زیره کفش می‌شود. پس به هنگام خرید کفش فوتبال حتما بپرسید که برای کدام چمن مناسب است.

ویژگی کفش فوتبال

تمامی کفش‌های فوتبالی باید طوری طراحی شوند که طیف حرکتی فیزیولوژیک را محدود نکند. باید امکان حرکت قوسی پا وجود داشته باشد و از زخم شدن وسط کف پا جلوگیری کند. دقت کنید که یک کفش فوتبال خوب، وزنی فقط حدود ۲۵۰گرم دارد.

تمامی کفش ورزشی موجود در سایت سه سوت اسپرت های کپی درجه یک با کیفیت عالی و قیمت مناسب است که میتونید سفارشتون رو از طریق سایت ثبت کنید. در صورت هر گونه سوال درباره کفش ورزشی میتونید سوالات خود را این زیر برامون بنویسید تا در اسرع وقت به آن ها رسیدگی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + چهارده =