اسپانسر روی کیت باشگاهی ام کنده شده، چیکار کنم؟

لباس ورزشی

اسپانسر روی کیت باشگاهی ام کنده شده، چیکار کنم؟

اگر بر روی لباس ورزشی یا کیت باشگاهی دقت کنید، متوجه می‌شوید که علاوه بر طرح گرافیکی که برند مورد نظر طراحی کرده، اسپانسر‌های تبلیغاتی باشگاه نیز به چشم می‌خورد. معمولا اسپانسر‌هایی که روی لباس چاپ می‌شوند به صورت ژلاتینی هستند. اگر در نگهداری کیت‌ های باشگاهی کوتاهی کنید و ندانید که چگونه باید از آنها مراقبت کنید، خیلی زود اسپانسر‌های لباس کنده میشود.

چرا اسپانسر روی لباس ورزشی کنده میشود؟

گفتیم که اکثر لباس‌های ورزشی، مخصوصا کیت‌های باشگاهی، دارای اسپانسر‌های تبلیغاتی بر روی قسمت جلویی لباس یا آستین‌های آن است. این اسپانسرها به صورت ژلاتینی بر روی لباس چاپ شده‌اند. اگر به خوبی از لباس نگه داری نکنید، به زودی تمامی اسپانسر‌های روی آن کنده میشود. اگر اسپانسر‌ها به صورت گلدوزی شده بودند، آنگاه به راحتی از روی لباس کنده نمی‌شدند.

لباس ورزشی

چجوری از لباس ورزشی مراقبت کنیم تا اسپانسر آن از بین نرود؟

افرادی که ورزش می‌کنند و کیت‌های باشگاهی می‌پوشند، باید نحوه مراقبت از لباس‌های ورزشی‌ هم بدانند. این قشر از افراد معمولا لباس را بیشتر از یک ساعت نمی‌پوشند. به همین علت اکثر لباس ورزشی‌ها فقط بوی عرق می‌گیرند و آلودگی بیشتر از این ندارند. چون به صورت مداوم و طولانی مدت ورزش می‌کنید، اگر بعد از هر بار ورزش کردن لباس‌تان را با ماشین لباسشویی و همانند بقیه لباس ها بشویید، بدون شک بعد از دوبار شستشو حالت اولیه خود را از دست داده و تمامی اسپانسرهای ژلاتینی نیز از بین میروند.

ولی بهترین راه برای حفظ و نگهداری کیت ‌های باشگاهی این است که بعد از هر بار استفاده لباس را برعکس کنید و آن را با آب سرد و شامپو بشویید. البته فراموش نکنید که از چنگ زدن و چلاندن لباس ورزشی خودداری کنید.

اگر اسپانسر لباس ورزشی کنده شد، چگونه آن را بچسبانیم؟

همه افراد اطلاعات کافی درباره نحوه نگه‌داری لباس ورزشی ندارند. نیمی از افرد بعد از یک تجربه تلخ از کنده شدن اسپانسر و از بین رفتن لباس ورزشی، شروع به جمع آوری اطلاعات درباره نحوه نگه داری آن می‌کنند. اگر برحسب اتفاق، اسپانسر و یا تگ روی کیت های باشگاهی کنده شد، ابتدا باید یک پارچه یا حوله بر روی آن پهن کنید سپس روی آن اتو بکشید تا با حرارت غیرمستقیم اتو برچسب کنده شده بر روی لباس بچسبد.

لباس ورزشی

لوگو ژلاتینی بهتره یا دوخت؟

با توجه به مواردی که در بالا ذکر کردیم، از نظر دوام روی لباس، لوگوی دوخت بهتر از ژلاتینی است. چرا که از روی لباس کنده نمیشه و با خیال راحت میتونید لباس رو با توجه به نکات شستشو که به طور کامل در مقاله راهنمای شستشوی لباس ورزشی ذکر کردیم، بشویید.

One thought on “اسپانسر روی کیت باشگاهی ام کنده شده، چیکار کنم؟

  1. علی میگوید:

    من اشتباهی با آب داغ ماشین لباسشویی شستم و کلا کنده شده
    اینو نمیشه کاریش کرد؟ 🤕

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 2 =