مسی چگونه وارد باشگاه بارسلونا شد؟

باشگاه بارسلونا

مسی چگونه وارد باشگاه بارسلونا شد؟

واقعا برای خودمم جای سواله که چرا بارسلونا همیشه ستاره های بزرگ رو توی خودش پرورش میده. ستاره هایی که توی باشگاه بارسلونا رشد می کنند و حتی ممکن هیچ وقت از این باشگاه خارج نشن. اگه نظر منو بخوایین که میگم یکی از ستاره های بزرگ حال حاضر این تیم، لیونل مسی است. اما به این فکر کردید که این فرد آرژانتینی چگونه به این موفقیت بزرگ دست پیدا کرده و همچنان بعد از گذشت سال ها به عنوان ستاره تیم بارسلونا در این باشگاه حضور داره؟

اگر جزو طرفداران مسی و باشگاه بارسلونا هستی پس باید بدونی که مسی کی بود و چجوری شد ستاره تیم.

تلخ ترین اتفاق زندگی مسی چه بود؟

لیونل آندرس «لئو» مسی کوچیتینی متولد ۲۴ ژوئن ۱۹۸۷ در آرژانتین به دنیا آمده. این ستاره جهانی از سن پنج سالگی شروع به بازی در تیم گراندولی کرد. مثل هر ستاره دیگر جهانی استعدادش از کودکی شکوفا شد. البته فراموش نشه که پدر مسی در این تیم به عنوان مربی فعالیت می کرده و بعد از آن در سال ۱۹۹۵ مسی به تیم نیوولز اولدبویز آرژانتین رفت. اما یک بدشانسی بزرگ که تبدیل به فرصت در زندگی مسی شد، این بود که در سن ۱۱ سالگی دکترا تشخیص دادند که او با مشکل کمبود هورمون رشد درگیر است. در همین زمان بود که مدیر باشگاه بارسلونا متوجه استعداد درخشان مسی شد. اما در صورتی با او قرارداد بستن که بهش گفتن باید به بارسلونا نقل مکان کنه، که در نهایت هزینه های درمانش را هم برعهده گرفتند.

ورود مسی به باشگاه بارسلونا در سال ۲۰۰۰

مسی همراه با خانواده به اسپانیا نقل مکان کرد و در تیم نوجوانان بارسلونا در سال ۲۰۰۰ مشغول شد. از شگفتی های مسی در دوره نوجوانی می تونم به ۳۷ گل زده در دوره ۳۰ بازی که در تیم مبتدیان A بازی می کرد، اشاره کرد. بنظر من در تمام این سال هایی که مسی در باشگاه بارسلونا بازی میکنه در هر فصل با تعداد گل های زده خودش همه رو شگفت زده کرده. بی دلیل نیست که این فرد آرژانتینی این همه طرفدار داره. حتی طرفدرای مسی برای خرید لباس تیم بارسلونا ترجیح میدن تا شماره و اسم مسی در پشت لباس چاپ شده باشه.

باشگاه بارسلونا

موفقیت های مسی در طول این سال ها چی بود؟

مسی برنده شش بار جایزه بهترین بازیکن سال جهان که شاید برای هر بازیکنی این تعداد قهرمانی غیر ممکن باشه. یک فرد ۲۱ ساله معمولا نمی تواند موفقیت بزرگی کسب کنه اما مسی در این سن تونست توپ طلای اروپا رو دریافت کنه، همچنین به عنوان بهترین بازیکن سال ۲۰۰۹ شد. یکی از افتخارات او در سال ۲۰۰۵ بود که تونست اولین گل رسمی خودش را در مقابل بازی با تیم الباسته بالومپایه بزند. در این زمان او تنها ۱۷ سال سن داشت و به عنوان جوان ترین گل زن بارسلونا در لالیگا شناخته شد.

مسی به حدی برای تیم بارسلونا اهمیت داشت که باشگاه تا سال ۲۰۱۰ یک قرارداد جدید با او بست که در آن نوشته شده بود هر تیمی با پرداخت ۱۵۰ میلیون یورو می تونه مصی رو برای خودش بخره که این مبلغ ۳۰ میلیون یورو بیشتر از مبلغ فروش رونالدینیو بود.

از زمان ورود مسی به تیم بارسلونا موفقیت های زیادی برای این به وجود آمده است و به عنوان یک ستاره بزرگ بارسایی شناخته می شود که هم اکنون برای این تیم بازی می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *