تلخ ترین روز های فدراسیون فوتبال!

فدراسیون فوتبال

تلخ ترین روز های فدراسیون فوتبال!

در حالی که فدراسیون فوتبال در حساس‌ترین روزهای چند سال اخیر قرار دارد و فشارهای بسیاری روی هواداران فوتبال باشگاهی و ملی وجود دارد، دغدغه اصلی فدراسیون‌نشین‌ها انتشار یادداشت و گزارش علیه مخالفان مهدی تاج و گماشتگانش مانند حیدر بهاروند است و کمیته حقوقی این فدراسیون با انتشار بیانیه‌ای شدیداللحن مخالفان را تهدید کرده که فضاسازی‌ها را رصد می‌کند و علیه مخالفان اقدام حقوقی خواهد کرد.

در این بیانیه ادعا شده ایراد گرفتن از عضو ایرانی کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا (مهدی تاج)، حمله به اتحاد به وجود آمده و بازی در زمین دشمنان فوتبال ایران در این روزهای حساس و مهم محسوب می‌شود. مستمسک قرار دادن واژه‌های مقدسی مانند اتحاد ملی برای اینکه رئیس سابق فدراسیون از گزند انتقادات در امان بماند، اتفاق شومی است که امیدواریم فدراسیون‌نشین‌ها برای رسیدن به مقاصد کوتاه‌مدت‌شان دیگر این خبط را تکرار نکنند.

دغدغه اصلی مدیران فوتبال ایران چیست؟

شاید هواداران فوتبال گمان کنند در شرایط فعلی، مهم‌ترین دغدغه مدیران فوتبال ایران حل و فصل ماجرای سلب میزبانی از باشگاه‌های ایرانی در لیگ قهرمانان و همچنین انتخاب سرمربی تیم ملی باشد؛ اما آنها سخت در اشتباهند، چرا که تحرکاتی که از آقایان می‌بینیم تنها مربوط به انتخاباتی است که اواخر اسفند برگزار خواهد شد. حیدر بهاروند در حساس‌ترین روزهای فوتبال ایران، به عنوان فرد اول فوتبال ایران، به گلستان سفر می‌کند و با مهندسی انتخابات هیئت فوتبال این استان نماینده مورد تایید خود و دوستانش را سر کار می‌آورد. این مدیر بازنشسته که حضورش در انتخابات آتی فدراسیون غیرقانونی خواهد بود، کمر همت بسته تا با هر ضربی که شده وارد پروسه انتخابات شود و در برنامه فوتبال برتر به محمدحسین میثاقی گفت در انتخابات شرکت خواهد کرد.

فدراسیون فوتبال

 

زمانی که میثاقی به او گفت به خاطر بازنشستگی نمی‌تواند کاندیدا شود، بهاروند در پاسخ گفت: «اگر شما بگذارید ما هستیم.» در فدراسیون فوتبال با شرایطی مواجه هستیم که اتفاقات غیرقانونی از شمار خارج شده و لیست کردن آنها از حوصله این مطلب خارج است. اما کافی است بدانیم ابراهیم شکوری که در حال حاضر سرپرستی دبیرکلی فدراسیون را عهده‌دار شده، به انتخاب هیئت رئیسه این پست را دریافت نکرده و هدایت ممبینی مدعی است هیئت رئیسه فدراسیون انتصاب او را تصویب نکرده است. فکر می‌کنید پاسخ حیدر بهاروند به این ادعا چیست؟ او گفته آقای تاج نظر مثبت هیئت رئیسه را جلب کرده! جلب کردن نظر مثبت هیئت رئیسه کجای قانون آمده و چرا نباید مراحل اداری نه‌چندان پیچیده چنین انتصابی طی شود؟

با تهدید نمی‌توانید سر کار بمانید، دست از سر فوتبال بردارید!

اطرافیان بهاروند با دوندگی‌های بسیار در تلاشند تا مجوز حضور او در انتخابات را بگیرند، بر همین اساس هم هست که او در حال مهندسی انتخابات در هیئت‌های فوتبال که حق رای دارند هست و سودای ریاست بر فدراسیون فوتبال طی چهار سال آتی را در سر می‌پروراند. دومینو بی‌قانونی‌های فدراسیون فوتبال در این روزهای پرالتهاب بیش از روزهای معمولی به چشم می‌آید و هواداران فوتبال درک نمی‌کنند که چرا در وضعیتی که گروهی کار فوتبال را به اینجا رسانده‌اند، در واپسین روزهای باقی‌مانده تا انتخابات تمام فکر و ذکرشان این مساله است و تلاشی برای باز کردن گره‌های کور فوتبال نمی‌کنند.

نتیجه گیری

فدراسیون در حال حاضر سیاه‌ترین روزهای تاریخش را سپری می‌کند. فدراسیونی بدون رئیس که توسط سرپرستی اداره می‌شود که شاید در رویاهایش هم نمی‌دید به عالی‌ترین مقام فوتبال ایران تبدیل شود. ابهامات مالی فدراسیون فوتبال در دوران زمام‌داری کفاشیان و تاج سال به سال بیشتر شده. مدل پوتین – مدودف که مدنظر تاج – کفاشیان بود با تصویب قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان دچار مشکل شد و پس از اینکه این دو دیگر نمی‌توانند در انتخابات شرکت کنند، در تلاشند تا فردی دیگر از دار و دسته‌شان را به صندلی مهم‌ترین فدراسیون ورزش ایران برسانند. وضعیت سیاه فوتبال ایران شاید تنها با ورود یک نهاد نظارتی یا حتی با توجه به وسعت ابهامات، با ورود یک نهاد امنیتی از تیرگی‌اش کاسته شود.

به قلم: علی کربلایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + شانزده =