کریستیانو رونالدو در قرنطینه:تمرین،مدل مو و رژیم‌غذایی در روزهای دور از فوتبال

کریستیانو رونالدو

کریستیانو رونالدو در قرنطینه: تمرین، مدل مو و رژیم غذایی در روزهای دور از فوتبال

کریستیانو رونالدو در ماه مارس (اسفند ماه) از سوی یوونتوس اجازه پیدا کرد که به همراه خود و خانواده‌اش به شهر مادیرای پرتغال برود تا بتواند خود را در جزیره پرتغالی در طول دوران شیوع ویروس کرونا قرنطینه کند. او حالا به تورین بازگشته است چرا که انتظار می‌رفت باشگاه‌های حاضر در رقابت‌های سری آ اجازه از سرگیری تمرینات خود را در آستانه آغاز احتمالی مسابقات فوتبال دریافت کنند، هرچند تاریخ دقیق این بازگشایی هنوز مشخص نیست.

رونالدو نیز مانند بیشتر فوتبالیست‌ها در طول دوران قرنطینه تمرینات خود را کنار نگذاشت و تلاش کرد که آمادگی بدنی خود را حفظ کرده و آماده بازگشت به میادین با صدور مجوز از سوی دولت ایتالیا باشد. بنابراین برنامه رونالدو در طول دو ماه قرنطینه در جزیره‌ای در کشور محل تولد خود چه بوده است؟

تمرینات کریستیانو رونالدو در طول دوران قرنطینه در روزهای شیوع ویروس کرونا

رونالدو به یک برنامه تمرینی پویا در طول دوران قرنطینه پایبند بود که شامل تمرینات مختلف و روزمره برای حفظ قدرت این بازیکن بود. ستاره یوونتوس به اندازه کافی خوش شانس بود که به یک باشگاه ورزشی خانگی و یک متخصص تجهیزات ورزشی دسترسی داشته باشد که به او اجازه می‌داد تمریناتی خاص برای حفظ قدرت ماهیچه‌های خود را انجام دهد. برای مثال او تمرینات روزمره‌ای را با استفاده از دمبل انجام می‌داد و همچنین تمرینات کششی برای قدرتمندتر کردن عضلات چهار سر ران خود را در دستور کار داشت. رونالدو علاوه بر تمرینات کششی و مقاومتی، زمان زیادی را به دوچرخه زدن اختصاص می‌داد که به او کمک می‌کرد سطح آمادگی خود را با استفاده از تمرینات شدید ایستا و در سطح بالایی حفظ کند.

رونالدو در ماه می‌(اردیبهشت ماه) ویدیویی از تمرینات معمولی که در خانه انجام می‌داد را منتشر کرد که شامل تمریناتی از عضلات شکم بود که به گفته او یکی از تمرینات محبوبش به حساب می‌آید. این ویدیو که با استقبال زیادی نیز روبرو شد شامل هفت تمرین بود که می‌تواند بدون هیچ‌گونه تجهیزاتی انجام شود.

این تمرینات شامل این موارد بودند:

  1. تمرینات کششی زانو رو به جلو
  2. تمرینات کششی زانو رو به کنار (به همراه پرش)
  3. شنای سوئدی
  4. دراز نشست
  5. تمرینات کشش عضلات پا در حالت نشسته
  6. اسکات با تکیه بر وزن بدن
  7. پلانک
  8. شنا با ایجاد فشار روی عضله‌های کمر

رونالدو به هرکسی که تصمیم به انجام تمرینات دارد، توصیه می‌کند که این تمرینات را یادداشت کرده و در بین ست‌های تمرینی خود به آن مراجعه کند. او معتقد است که هرکدام از آنها باید 10 یا 20 بار انجام شود و اگر کسی در آغاز راه شروع تمرینات است به صورت روزمزه ۳ یا ۵ بار آنها را انجام دهد.

ستاره تیم ملی پرتغال علاوه بر تمریناتی که در منزل انجام داده، در خارج از خانه نیز تمریناتی را دنبال می‌کرد و حتی هشداری نیز از سوی مقامات دولتی بهداشت منطقه مادیرا نیز به همین دلیل دریافت کرد. مادیرا تپه‌های زیادی دارد و رونالدو از قرنطینه اجباری استفاده کرد تا به فتح این تپه‌ها بپردازد. او به همراه جورجینا رودیگز و فرزندان خود به کشف این شهر که در آن بزرگ شده، پرداخت.

کریستیانو رونالدو

او همچنین چند ساعتی را نیز در ورزشگاه ملی مادیرا سپری می‌کرد و فیلیپ گونسالوس، دروازه بانی که در این مدت شاهد تمرینات او بود، در این باره به توتو اسپرت گفت: «تمرینات یک ساعت طول می‌کشد. اما کریستیانو در حالی به زمین می‌آید که در خانه تمریناتی را انجام داده و پس از ارسال شوت‌هایی به سمت دروازه تمرینات تکنیکی و شوت زدن را نیز در دستور کار خود دارد. گاهی سعی می‌کردم که به همراه او بدوم اما رسیدن به او تقریبا غیرممکن است. او یک هیولاست!»

رژیم غذایی رونالدو در دوران قرنطینه

همانطور که می‌توانید تصور کنید، رژیم غذایی رونالدو در طول دوران قرنطینه مانند تمریناتش بسیار منظم بوده است. این در حالی است که ادن‌هازارد که حالا شماره 7 سابق او را در رئال مادرید بر تن می‌کند بارها گفته که وسوسه زیادی برای استفاده از غذاهای ناسالم دارد، شرایط برای رونالدو کاملا متفاوت است. این مهاجم به رژیم پروتئینی خود مقید مانده و علاقه زیادی به تخم مرغ و ماهی دارد. او از مقادیر زیادی میوه تازه و سبزیجات در رژیم خود استفاده می‌کند و غذاهای با پروتئین بالا مصرف می‌کند.

یکی از اجزای مهم رژیم غذایی رونالدو آب است و کمتر پیش می‌آید که بدون بطری آب در جریان تمریناتش دیده شود. او پیش از این گفته بود: «اگر به صورت منظم تمرین می‌کنید، مهم است که سطح انرژی خود را بالا نگه دارید تا بدن سوخت لازم برای عملکرد بهتر را داشته باشد. من گاهی در طول روز تا 6 وعده کوچک غذا می‌خورم تا اطمینان حاصل کنم که انرژی لازم برای انجام هر جلسه تمرینی در بهترین حالت را دارم.»

برنامه‌های دیگر کریستیانو در طول دوران قرنطینه

انجام تمرینات منظم و داشتن رژیم غذایی درست تنها کارهایی نبوده که رونالدو در طول دوران قرنطینه در کشور مادری خود انجام داده است. ستاره یوونتوس پیش از شیوع ویروس کرونا در فوتبال ایتالیا و سایر کشورهای جهان، مدل موی جدید سامورایی شکل خود را رونمایی کرده بود. با توجه به لزوم حفظ فاصله اجتماعی در طول دوران قرنطینه، او به آرایشگر دسترسی نداشت بنابراین جورجینا رودریگز مجبور به نشان دادن استعداد خود در این زمینه شد. افراد بسیاری در این مدت تصمیم گرفتند که موهای خود را به صورت کامل بتراشند اما رونالدو به لطف هنر نامزد خود توانست ظاهر جدیدش را حفظ کند. کریستیانو جدای از رسیدگی به موهای خود زمانی را نیز صرف مطالعه کرد.

مشخص نیست که او دقیقا در چه زمینه‌ای مطالعه می‌کرد اما تاکید زیادی به علاقه اش بر ادامه تحصیلات پس از دوران بازنشستگی داشته است. او درسال 2019 در این باره گفته بود: «وقتی از دنیای فوتبال خداحافظی کنم دوست دارم تحصیلاتم را ادامه دهم. تمرکز زیادی روی مطالعه و یادگیری دارم چون متاسفانه مطالعاتی که تا به حال انجام دادم نمی‌تواند پاسخی به تمام سوالاتی که در ذهنم دارد، بدهد.»

علاوه بر این رونالدو در طول دوران قرنطینه زمان زیادی را با فرزندان خود سپری کرد و حتی در بسیاری از ویدیوهایی که او از تمرینات خود منتشر می‌کرد، حضور آنها مشخص بود.

نویسنده: ریان کلی / سایت گل

مترجم: مژده لاریجانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =