فواید کش پیلاتس

فواید کش پیلاتس

فواید کش پیلاتس

پیلاتس یکی از ورزش‌های پرطرفدار در همه باشگاه‌ها است. معمولا افرادی که آسیب‌های جدی در هر نقطه از بدن‌شان داشته باشن از این ورزش استفاده می‌کنن. از ابزار‌های اصلی این ورزش کش پیلاتس است که در رنگ‌ها و ابعاد مختلف وجود دارن. اما شمایی که در حال حاضر در این رشته ورزش می‌کنید یا قصد ورزش کردن در این رشته را دارید، آیا از فواید کش پیلاتس خبر دارید؟ اصلا میدونید به چه دردی میخوره؟ آیا میدانید که کدام یک از عضلات بدن رو درگیر میکنه؟ برای دریافت به همه این سوالا فقط کافیه چند دقیقه از وقتتون رو در اختیار ما بزارید تا کامل براتون توضیح بدیم.

آیا کش پیلاتس خاصیت درمانی داره؟

کش پیلاتس از جمله تجهیزات ورزشی است که راحت در دسترس بوده و میتوانید در انواع رشته‌های ورزشی مثل فوتبال و حتی در مراکز توانبخشی بمنظور استفاده در امور فیزیوتراپی  از آن استفاده کنید. همچنین گزینه بسیار مناسبی برای لاغری و تناسب اندام است.

البته فراموش نکنید که این کش ورزشی به نام‌های کش CX، کش تمرینی، و کش بدنسازی نیز معروفه. برای اولین بار از این کش به منظور امور درمانی در مراکزفیزیوتراپی و توانبخشی برای کمک به باز توانی بیماران استفاده کردن؛ اما بعدها وقتی به قابلیت‌های این کش و وسعت انجام حرکات اون پی بردن، تبدیل به یک ابزار ورشی شد.

فواید کش پیلاتس

  • ایجاد فشار به اندام‌های بدن
  • فشار بر روی استخوان‌ها
  • پرورش و رشد عضلات
  • افزایش قدرت بدنی
  • افزایش استقامت بدنی
  • بهبود انعطاف‌پذیری عضلات
  • مناسب برای همه رده های سنی
  • مناسب برای آقایان و خانم ها
  • قابلیت حمل و نقل آسان
  • قابل استفاده در تمام رشته های ورزشی

کش پیلاتس یکی از ابزار‌های بدنسازی و هوازی است که عضلات بدن رو به چالش میکشه و باعث تقویت استخوان‌ها و رشد و پرورش عضلات بدن می‌گردد. اگر به طور مرتب ورزش و از کش پیلاتس استفاده کنید آنگاه از ابتلا به عارضه پوکی استخوان در دوران کهنسالی پیشگیری می‌کنید.

فواید کش پیلاتس

زمانی که از کش پیلاتس استفاده می‌کنید چه اتفاقی در بدن‌تان رخ میده؟

زمانی که از کش پیلاتس استفاده می‌کنید، عضلات بدن‌تان با توجه به اصل اضافه بار در چالش انقباض و انبساط قرار می‌گیرند، همین امر موجب افزایش میزان گردش خون در بدن، افزایش اکسیژن رسانی به عضله درگیر شده و روند پرورش عضله افزایش پیدا میکنه. همچنین اگر فرد عضله و یا اندام آسیب دیده‌ای داشته باشه با این کش ورزشی به راحتی میتونید آسیب ورزشی خودتون رو درمان کنید.

اکثر بازیکنان فوتبال دچار آسیب‌‎‌های ورزشی خفیف یا شدیدی می‌شوند که با داشتن تغذیه ورزشی مناسب و انجام تمرینات درمانی با کش پیلاتس میتوانند روند درمان خودشون رو سریعتر کنند.

با انجام تمرینات ورزشی همراه با ابزار‌های مناسب میتوانید آسیب های ورزشی خودتون رو بهبود ببخشید و به پرورش و رشد و عضلات خود کمک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 2 =